Fototapety w kwiaty – nie tylko do kobiecych wnętrz

fototapeta kwiaty

Fototapety w kwiaty kojarzą się z wnętrzem kobiecego pokoju. W rzeczywistości kwiatowy wzór jest na tyle uniwersalny, że łatwo go zestawić z każdym stylem. Fototapeta w kwiaty to zatem dobre rozwiązanie do każdego wnętrza – przekonajcie się sami.

Fototapety w kwiaty mogą być świetną ozdobą ściany. Kwiaty od razu można powiązać świeżością, naturą i kobiecością. To klasyczny wzór, wykorzystywany w pomieszczeniach od zawsze. Jest to również wzór niezwykle uniwersalny. Fototapeta w kwiaty o abstrakcyjnych kształtach, kwiecisty wzór lub kształty znane z obrazów malarzy? Wybór wzorów jest ogromny i każdy z pewnością znajdzie coś dla siebie. Jednym spodoba się zbliżenie na pojedynczy kwiat, innym cała łąka. Oczywiście założenie, że tylko kobiece pomieszczenia są stworzone do umieszczenia w nich fototapety w kwiaty jest jak najbardziej błędne. Przekonajcie się sami.

fototapeta w kwiaty

W męskim wnętrzu również można użyć fototapety w kwiaty. Mogą one mieć wzór nawiązujący do egzotycznych roślin czy afrykańskich motywów. Taka fototapeta w kwiaty pozwoli waszemu pomieszczeniu zyskać eklektyczny wygląd. Jeszcze innym rozwiązaniem są fototapety w kwiaty o ciemnej kolorystyce. Nie każdemu mężczyźnie pasowałoby bowiem przebywanie we wnętrzu o zbyt jaskrawych i ciepłych kolorach. Raczej odpadają tu jasne fototapety przedstawiające wiśnię, jabłoń czy róże. Ciekawym motywem kwiatowym są dmuchawce. Swojski dmuchawiec prezentuje się na ścianach równie dobrze, co fototapety w kwiaty innego rodzaju. Motyw dmuchawca na wietrze ma nastrojowy, poetycki charakter.

Innym dobrym rozwiązaniem jest fototapeta w kwiaty, która… nie przedstawia prawdziwych roślin. W męskim wnętrzu świetnie sprawdzą się monochromatyczne, niezbyt bogate w kolory projekty. Mogą to być wzory, które przedstawiają iluzje optyczne. Na przykład kształty, które z daleka wydają się być prostym obrazkiem przypominającym kwiat, a okazują się „ruchome”. Innym nieoczywistym pomysłem na ozdobę wnętrz na fototapeta w kwiaty, które wyglądają jak trójwymiarowy projekt. Na przykład motyw przezroczystej rośliny na ciemnym tle. Takie projekty spodobają się każdemu mężczyźnie.

Artykuł napisany na podstawie materiałów ze strony firmy oferującej różne fototapety https://www.fototapety24.net/fototapety-kwiaty-373.html

Dzieciakom z pewnością przypadną do gustu fototapety w kwiaty, które wyglądają jakby były rodem z filmów animowanych. Na ścianie dziecięcego pokoju lepiej od lasów i łąk będą się prezentować „narysowane” rośliny. Małe dzieci na pewno będą zadowolone z fototapety w kwiaty, które mają urocze buźki i uśmiechy. Inne wzory mogą wyglądać jak dziecięce kolorowanki lub po prostu „artystyczne projekty”, które narysowała na ścianie ręka dziecka. Możliwości jest tu sporo, a wszystkie łączy odrealniony, „bajkowy” sznyt, który sprawia, że cztery ściany malucha są niczym miejsce z ukochanej kreskówki.

Nie zapominajmy też o tym, jak świetnie kwieciste fototapety sprawdzają się w miejscach, w których pracujemy. Praca w biurze bywa męcząca, a odświeżające kwiaty odwracają naszą uwagę od codziennego stresu. Dodatkowo, mogą urzec naszych biznesowych gości, klientów i partnerów. To estetyczny i prosty sposób by urządzić swój gabinet. Do takich miejsc polecamy szczególnie nienachalne eleganckie wzory. Być może nie będą wyróżniać się dużą ilością kolorów, ale przykują uwagę prostotą.

Fototapety w kwiaty mogą mieć tak wiele różnorodnych wzorów, że nie muszą kojarzyć się tylko z kobiecym pokojem. Pasować będzie do każdego wnętrza oraz jego designu.

Podobne Artykuły

Poprzedni Wpis Następny Wpis

Komentarze

    • Anka
    • 26 listopada 2018
    Odpowiedz

    jakbym mojemu facetowi zaproponowała różową fototapeta to chyba by mnie wysmial 😉 dlatego dobrze ze sa jakies bardziej meskie wzory, przynajmniej każdy zadoeolony 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *