Fototapety do restauracji – czym się kierować w wyborze?

fototapeta restauracja

Fototapety do restauracji to rozwiązanie, które sprawi, że lokal będzie się wyróżniał niezwykłym klimatem wnętrza. Jak wybrać fototapetę do restauracji, by oczarować naszych gości? Szerzej na ten temat tym w artykule.

Fototapety do restauracji są wyjściem, o którym nie zawsze myśli się w pierwszej kolejności planując wystrój lokalu. To błąd. Nie od dziś wiadomo, że je się także oczami. Nie ukrywajmy, konkurencja na rynku gastronomicznym jest ogromna. Na nasze powodzenie wśród klientów wpływa nie tylko jakość serwowanych dań, ale również estetyczne niuanse. Sympatię gości możecie zatem zdobyć nastrojową muzyką, ładnymi ozdobami, zapachami dobiegającymi z kuchni oraz… odpowiednim wystrojem ściany. Dlaczego zatem nie postawić na fototapety w restauracji?

Wejście do lokalu potrafi być nierzadko zmysłowym zawodem. Nieestetyczny, nieprzemyślany wystrój wnętrz tylko odstrasza gości. Fototapety do restauracji są świetne, jeżeli chodzi o oddziaływanie na konsumenta. Włoskie pizze i makarony cieszą się wielką renomą, podobnie jak azjatyckie dania i zupy, meksykańskie tortille, czy bliskowschodni hummus. Trudno więc o lepszy sposób podkreślenia klimatu lokalu niż specjalnie dobrane ozdobny na ścianach. Fototapeta do restauracji może na przykład przedstawiać motywy związane z charakterem waszego lokalu. Wyobraźcie sobie lokal z fototapetami przedstawiającymi mąkę lub zboże. Z pewnością wasz wzrok zatrzyma się dłużej na apetycznych ujęciach charakterystycznych dla regionu warzyw lub przypraw. A już na pewno każdy łasuch zrobi się głodny, przebywając w towarzystwie ozdób przedstawiających słodkie wyroby.

Zamiast zdjęć gotowych dań czy składników możecie również zaopatrzyć się w fototapety do restauracji z charakterystycznymi dla danego kraju pejzażami. O ile przyjemniejsze jest biesiadowanie przy francuskich daniach i winach, gdy „towarzyszą” nam krajobrazy znane z prowansalskich i alzackich wiosek. Albo po prostu butelki i beczułki wyśmienitego francuskiego wina – na przykład w towarzystwie korkociągów, serów czy oliwek. Niektórzy restauratorzy zechcą na pewno przyozdobić ściany zdjęciami ze swoich podróży. Można wtedy pomyśleć o fototapecie na zamówienie.

Nie myślcie jednak, że fototapeta w restauracji to rozwiązanie, które sprawdza się jedynie w reprezentacyjnej części lokalu. Nowoczesne fototapety świetnie spisują się w kuchni! Wyobraźcie sobie ściany w restauracyjnej kuchni, które są szczególnie narażone na kontakt z wodą, lub fragmentami jedzenia wypadającego z patelni. Tłuste plamy na ścianach trudno usunąć. Woda też jest zagrożeniem. A próba umycia ściany roztworem wody i środka chemicznego przynosi często więcej szkód niż korzyści.

Fototapety do restauracji są niezwykle praktyczne, co czyni je wspaniałymi w każdym wnętrzu. Nieważne, czy to sala restauracyjna w ruchliwym lokalu, czy „plamolubne” zakamarki kuchni. Wynika to z zastosowania nowoczesnych materiałów. Dzięki wykonaniu z winylu i odpowiedniemu laminatowi nasza fototapeta będzie służyć nam długo nawet w bardzo niekorzystnych warunkach. Fototapety są odporne na ścieranie, a chemiczne detergenty nie pozostawiają na nich plam. Także woda i para wodna nie robią im dużej krzywdy.

Dlatego jeśli zadajesz sobie pytania – czym się kierować w wyborze? Jak wybrać fototapetę do restauracji? Idealna odpowiedź to: postaw na praktyczność i estetykę!

Podobne Artykuły

Poprzedni Wpis Następny Wpis

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *