Fototapety 3d – jak je odpowiednio wybrać?

Fototapeta 3d

Fototapety 3d to bardzo popularne rozwiązanie jeśli mowa o dekoracji wnętrz. Czym jednak powinna się odznaczać fototapeta 3d? Jakie wzory i kolory wybrać? Wiemy, jaka fototapeta 3d będzie najlepsza!

Fototapety 3d Tappy.pl stają się obecnie coraz bardziej popularne. W dużej mierze wynika to z faktu, że mogą one pełnić bardzo różnorodne funkcje – np. optycznie powiększyć pomieszczenie. Szczególnie w przypadku małych mieszkań w blokach, funkcja ta ma bardzo szerokie zastosowanie. Poza tym, należy bardzo wyraźnie podkreślić, że nie każdego obecnie stać na zakup dużego, przestronnego mieszkania na obrzeżach miasta. Stąd też, popularność fototapety 3d znacznie wzrasta. Każdy z nas chce cieszyć się przestrzenią, która będzie oazą spokoju i wyciszenia – a takie właśnie powinno być nasze mieszkanie. Jak jednak wybierać fototapety 3d?

Fototapety 3d

Przede wszystkim kolorystyka

To na co należy zwrócić szczególną uwagę, kiedy przystępujemy do wyboru odpowiedniej jakości fototapety 3d, to jej kolorystyka. Tutaj przyda nam się znajomość tego, jak „działają” na nasze samopoczucie niektóre barwy. Dla przykładu kolory takie jak czerwień, pomarańcz czy żółty pobudzają nas do działania. To barwy zdecydowanie bardziej adekwatne do salonu czy kuchni. Z kolei kiedy urządzamy sypialnię, powinniśmy zdecydować się na barwy znacznie spokojniejsze. Świetnie sprawdzą się tu beże, jasne, pastelowe błękity czy biele. Takich też kolorów powinniśmy szukać, kiedy wybieramy fototapety do sypialni. Wówczas będą one potęgowały uczucie spokoju i wyciszenia, którego przecież tak bardzo pragniemy, kiedy przebywamy w sypialni.

Fototapety 3d optycznie powiększają

Fototapety 3d są w stanie powiększyć nawet bardzo małe pomieszczenie. Dlatego też, kiedy nasza sypialnia lub salon ma zaledwie kilka metrów kwadratowych, świetnym pomysłem jest przyklejenie na jednej ze ścian właśnie takiej fototapety 3d. Pamiętajmy jednak o tym, aby wybierać takie miejsce, które pozwoli na pełną ekspozycję fototapety. Fototapeta 3d w sypialni nie powinna być przesłonięta np. przez regał, czy wezgłowie łóżka. Nie uda nam się wówczas osiągnąć zamierzonego efektu powiększenia wnętrza.

Motywy powiększające czyli jakie wzory fototapety wybierać?

Skoro już wiemy, że fototapety 3d są w stanie optycznie powiększyć pomieszczenie, to pora odpowiedzieć sobie na pytanie, jakie wzory będą tę funkcję spełniać. Zdecydowanie polecamy tutaj wszelkie kompozycje z otwartymi przestrzeniami – ogrody, mosty czy nawet panoramy. Doskonale sprawdzają się tutaj też kompozycje, które powodują różnego rodzaju złudzenia optyczne. Co ciekawe, dość oryginalnym pomysłem są fototapety z motywami mandali – nie tylko potęgują one uczucie spokoju i równowagi, ale poprzez wrażenie złudzenia optycznego, także skutecznie powiększają pomieszczenie.

Fototapeta 3d

Reasumując, fototapeta 3d powinna przede wszystkim optycznie powiększyć pomieszczenie. Musimy też zwrócić uwagę na to, że fototapety 3d powinny zostać utrzymane w odpowiedniej kolorystyce, która będzie działała na nas kojąco i uspokajająco. Warto też pamiętać o tym, aby przy wyborze odpowiedniej fototapety, zwrócić uwagę na miejsce jej przyklejenia. To kluczowe jeśli chcemy, aby efekt powiększenia, który chcemy uzyskać, był kompletny.

Podobne Artykuły

Poprzedni Wpis

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *